ऎतिहासिक सम्पदासँगै पोखरी तथा सार्वजनिक स्थानकाे सरसफाई गर्दै तानसेन नगर

ऎतिहासिक सम्पदासँगै पोखरी तथा सार्वजनिक स्थानकाे सरसफाई गर्दै तानसेन नगर

तानसेन नगरपालिकाले नगर क्षेत्रका ऎतिहासिक, धार्मीक महत्वका क्षेत्रहरूमा सरसफाइलाइ तिव्रता दिएकाे छ । तानसेन नगरपालिका क्षेत्रभित्र रहेका विभिन्न सम्पदाहरूसँगै सार्वजनिक स्थलहरूकाे सरसफाइ तथा झाडी हटाउने र जाेखिमपूर्ण अवस्थामा रहेका रूखका हाँगाहरू हटाउने कार्य गरिएकाे हाे ।

यसै बीच अमरनारायण मन्दिर नारायण स्थानमा रहेको नुहाउने पोखरीको पनि सरसफाई गरिएकाे छ । बर्षायाममा झाडी र फोहोर थुप्रो भएको पोखरी र पोखरी वरपर सरसफाई गरेको तानसेन नगरपालिका सरसफाई शाखा प्रमुख शंकर भण्डारीले बताउनुभयाे । तानसेन नगरपालिका सरसफाइ शाखाले वडा नम्बर २ को समन्वयमा पोखरी आसपास सरसफाइ गरेको हो । बर्खाको समयमा केही स्थानमा मुल फुटिसकेको अबस्थामा झाडी बुट्यानले ढाकेको पोखरीमा पानीको उपयोगका लागि सरसफाइ गरिएको वडा नम्बर २ का अध्यक्ष महेश्वर श्रेष्ठले बताउनुभयो । बजारको नजिक र सुरक्षित रहेकाले छिट्टै पौडीको लागि पोखरी संचालनमा आउने उहाँले बताउनुभयो।

तानसेन नगरपालिकाले श्रीनगर पर्यापर्यटन क्षेत्र आँफै व्यवस्थापकीय कार्य अगाडी बढाएको छ । श्रीतानसेन नगरपालिकाका प्रवक्ता यादवसिंह कार्कीले नगरपालिकाले आँफै व्यवस्थापन गर्न सकिने क्षेत्रहरूमा सरसफाइ तथा व्यवस्थापकीय कार्य सुरूवात गरिएको बताउनुभयो ।

तानसेन नगर प्रहरी प्रमुख जयप्रकाश उप्रेतीले तानसेनकाे केही स्थानमा रूखका भाँचिएका हाँगा हटाउने कार्यभैरहेकाे बताउनुभयाे । उहाँले जाेखिमपूर्ण अवस्थामा रहेका क्षेत्रहरूकाे पहिचान गरि व्यवस्थापनकाे कार्य सुरू गरिएकाे पनि बताउनुभयाे ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस